Blog

Zalety wyciągarek elektrycznych Power Winch

Wyciągarki elektryczne mają wiele zastosowań, najczęściej jednak kojarzone są sytuacjami, w których są niezbędne, by pomóc w wyciągnięciu samochodów terenowych z błota czy innego trudnego terenu. Zastosowanie tych urządzeń jest jednak zdecydowanie szersze. Wyciągarki elektryczne przydają się przede wszystkim w warsztatach samochodowych. Można je znaleźć również na lawetach czy przyczepach. Jedną z firm, które tworzą najlepszej jakości wyciągarki elektryczne, jest Power Winch. Jakie są zalety takich urządzeń?

Uciąg i uniwersalność wyciągarek 

Jedną z ważniejszych zalet elektrycznych wyciągarek samochodowych jest ich uciąg. Najczęściej stosowanymi wyciągarkami są te o uciągu 12000 Ibs, co w przeliczeniu na kilogramy wynosi 5443,10 kg. Waga pojazdu terenowego jest ponad połowę mniejsza, jednak biorąc pod uwagę warunki, w których pojazd jest wyciągany z błota oraz masę pasażerów i bagażu, słabsza wyciągarka mogłaby sobie nie poradzić.

Uciąg wyciągarki elektrycznejPower Winch przekłada się bezpośrednio na jej siłę, co również jest ważne podczas wciągania samochodu terenowego czy podczas pracy lawety. Należy jednak pamiętać, że wyciągarka osiąga maksymalną siłę w momencie, w którym jej lina zostanie wyciągnięta niemal całkowicie. Kolejną zaletą wyciągarek elektrycznych Power Winch jest ich uniwersalność. Takie urządzenia sprawdzają się do wszystkich modeli samochodów i zapewniają poczucie bezpieczeństwa i skuteczne wsparcie osobom, które potrzebują pomocy.

Szybkość pracy i trwałość 

 

Wyciągarki elektryczne Power Winch pracują przede wszystkim w świecie off-roaderów. W trudnych warunkach oprócz mocy ważna jest również szybkość działania. Omawiane urządzenia charakteryzują się dużą szybkością pracy, co zawdzięczają silnikowi elektrycznemu. Wyciągarki Power Winch są również przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Są odporne na działanie wody. W związku z tym urządzenia służą przez długi czas, bez względu na to, jak trudnym zadaniom muszą sprostać. Wyciągarki zostały wyposażone również w niezawodny hamulec, który jest niezbędny podczas prac, które wykonują urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *