Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Każdego roku w Polsce blisko 100 tysięcy ludzi ulega wypadkom przy pracy. Najczęstszą przyczyną jest nieodpowiednie zachowanie pracownika, jak wykonanie zbyt ryzykownego manewru czy zrezygnowanie z niezbędnych zabezpieczeń swojego stanowiska. Aby zapobiec podobnym zdarzeniom, warto jest wyposażyć swojego pracownika w potrzebne środki ochrony osobistej. Proponujemy wytrzymałe szelki i pasy bezpieczeństwa będące niezbędnym ekwipunkiem przy pracach wysokościowych w wielu branżach. Ich głównym zadaniem jest rozłożenie sił działających na ciało podczas upadku, a także wypozycjonowanie ciała człowieka w czasie spadania lub np. zawiśnięcia w powietrze. Szelki i pasy zwiększają poczucie bezpieczeństwa, zapewniają sprawną i wygodną pracę oraz asekurują pracowników w razie poślizgu czy utraty równowagi. Występują w kilku rozmiarach (S, M, XL) i zbudowane są z możliwych do regulacji sprzączek i klamer, dzięki którym łatwo dopasować je do każdej budowy ciała. Posiadamy również specjalne modele szelek dla kobiet.

Kiedy stosować szelki bezpieczeństwa?

Szelki bezpieczeństwa BHP określa się również jako szelki asekuracyjne i służą do zabezpieczenia jednej osoby przed upadkiem z wysokości. Szelki techniczne czy bezpieczeństwa spełniają swoją funkcję tylko wtedy, kiedy są połączone z innym stałym elementem konstrukcyjnym przy pomocy niezbędnych linek bezpieczeństwa czy amortyzatorów. Zastosowanie szelek bezpieczeństwa jest ściśle określone w normach i obejmuje między innymi:

  • prace przy budowie lub rozbiórce budynków,
  • prace na dachach,
  • prace przy czyszczeniu okien, rynien, kominów,
  • prace przy elewacji i izolacji budynków,
  • prace na rusztowaniach,
  • prace wykonywane na drzewach.

Każdorazowo szelki bezpieczeństwa powinny być kontrolowane przed ich użyciem, a korzystać z nich powinny osoby odpowiednio przeszkolone.

Zabezpieczenie dla instalatorów: pasy bezpieczeństwa

Warto zwrócić uwagę na specjalistyczne wersje pasów bezpieczeństwa z dodatkową warstwą ochronną na brzuch, podbrzusze oraz biodra, a nawet na uda. W asortymencie znajdą Państwo ponadto sprzęt asekuracyjny do noszenia tylko w tych rejonach ciała, np. w komplecie z linką czy dedykowany wymagającym pracom na liniach wysokiego napięcia. W naszym sklepie internetowym dostępne są także taśmy i kamizelki, przeznaczone do użytku w trakcie ewakuacji z różnego typu obiektów i przestrzeni publicznych.