Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wciągarki / Przyciągarki łańcuchowe ręczne

Transport wewnętrzny często wykorzystuje wciągarki łańcuchowe ręczne, umożliwiające przenoszenie ciężkich ładunków, często o niestandardowych gabarytach. Umożliwiają one opuszczanie oraz podnoszenie przedmiotów, które następnie mogą zostać przesunięte w poziomie. O kierunku transportu decyduje operator obsługujący specjalny system sterowania maszyną. Poszczególne modele przyciągarek łańcuchowo ręcznych różnią się maksymalnym udźwigiem. W zależności od typu sprzęt może on osiągać kilka lub kilkadziesiąt ton. Z takich urządzeń najczęściej korzystają profesjonalne firmy logistyczne oraz hurtownie. Z ofertą przyciągarek łańcuchowych ręcznych mogą zapoznać się także właściciele obiektów budowlanych, gdzie często przenosi się ciężkie ładunki, np. przy rozładunku lub załadunku.

Jakie są zalety wyciągarek łańcuchowych ręcznych?

Wszystkie oferowane wciągarki łańcuchowe ręczne, zwane także zamiennie przyciągarkami i wyciągarkami łańcuchowo ręcznymi, są wykonane z bardzo solidnych i wytrzymałych materiałów. Precyzyjne wykonanie sprawia, że urządzenia charakteryzują się ogromną odpornością na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki takim atutom można je wykorzystywać do pracy w bardzo trudnych warunkach oraz wymagających lokalizacjach, np. port lub doki. Dodatkową zaletą wyciągarek łańcuchowych ręcznych jest zastosowanie mechanizmu przekładniowego, gwarantującego najwyższą precyzję manewrowania. Wszystkie urządzenia posiadają niezawodne hamulce dostosowane do maksymalnego obciążenia. Dzięki temu możemy zagwarantować, że oferowane wyciągarki łańcuchowe ręczne zapewnią najwyższy standard bezpieczeństwa. Aby mogły pracować, nie potrzebują specjalnego źródła zasilania, co sprawia, że mogą zostać wykorzystane do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Wciągarki łańcuchowe ręczne: Zastosowanie

Wyciągarki łańcuchowe ręczne znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach i sytuacjach. Są często wykorzystywane na budowach i przy pracach montażowych, jak również w warsztatach samochodowych i garażach, gdzie stosuje się je do podnoszenia ciężkich części samochodowych.

W przemyśle wyciągarki łańcuchowe są wykorzystywane do przenoszenia ciężkich maszyn, urządzeń lub towarów w magazynach, natomiast w rolnictwie wciągarki łańcuchowe ręczne znajdują zastosowanie do podnoszenia i przemieszczania ciężkich przedmiotów, takich jak maszyny rolnicze czy duże worki z ziarnami.